Bankszámla: : 10402104-50526872-76781002

Adószám: 18942381-1-13

Bemutatkozás

Kik vagyunk és egyesületünk miért jött létre?

Kis közösség és Nagy természet

Tinnye 1990-s évek vége felé parcellázásba fogott, hogy a telek eladásokból és a területekről befolyó helyi adókból jövedelemre tegyen szert, és hogy elszegényedett és az elvándorlás miatt kis lakószámú településük gazdaságilag megerősödhessen. Akkoriban sok falu tette ezt a főváros agglomerációjában. Ugyanakkor a nagyvárosi, bizonyos szempontból élhetetlenné váló területről megnőtt az igény a természetközeli életformára. Így egyre többen kerestek új otthont itt a környéken. Ez egy szimbiózis.

Egyesületünk a falu 4 új településrésze közül, – a Honfoglalás utca és Makkfa-liget mellett – valójában csak kettő, a falutól leginkább elszeparált völgyeket képvisel: KIRÁLYVÖLGYET és MEDITERRÁN-VÖLGYET. Ezek, bár külön országútról közelíthetők meg, mégis egy szűk erdei összeköttetésük által ikervölgyeknek tekinthetők. Szépségük és problémáik is nagyon hasonlóak.

Ez a két völgy a legtermészetközelibb, de a legkevésbé „urbanizált” is egyben, ahol alapvető, a  XXI. században elvárható fejlesztésekért (az útért, a közvilágításért, a hókotrásért, az internetért) lobbizunk, illetve a túlszaporodott vadak elleni küzdelemben kell képviseltetnünk magunkat az önkormányzatokkal és egyéb hatóságokkal szemben mint jogi képviseletre alkalmas társulás. 

Ezért nagyon fontos, hogy jelképes (havi 1000 Ft/ingatlan) tagdíjat gyűjtve közös céljainkat (információs táblák, közös utánfutó, fekvőrendőr, szemétgyűjtők kihelyezése) kitűzzük. Az önkormányzatnál kissé elhanyagolnak minket, így egyesületünk által jogainkat is „lobogtathatjuk”. Esetleg pályázhassunk és újabb projektekben gondolkodhassunk itt, a világ szebbik felén…

Mert a tinnyei táj flóra és faunája csodálatos! A lovasudvarok, a piliscsabai biopiac, a kirándulóhelyek mind nagyon vonzók. A fiatal családok környezettudatosan építik házaikat, védik környezetüket. A közép-és idősebb generáció is büszkén gondozza, őrzi birtokát. Mindannyiunkat boldoggá tesz, hogy ilyen "majdnem érintetlen" környezetben élhetünk. Vigyázzunk is rá közösen!

Az egyesület értelemszerűen közösségi munkák, egyesületi gyűlések, hírlevelek által demokratikusan működik. Igyekszünk évi egy-egy völgybulit is szervezni, hogy egymást, ezt a közel 80 családi háznyi völgylakót megismerhessük. Legyünk egy jó közösség, egy véd- és dacszövetség! ?